null

Początek zimy w Dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Początek zimy w Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK
Początek zimy w Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK

Przedstawiciele Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy wspólnie z policjantami z KRP Warszawa III przeprowadzili szereg spotkań z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 88 przy ul. Radarowej.

Spotkania dotyczyły bezpiecznych zachowań w okresie zimy. Policjantka wskazała zasady, które należy przestrzegać oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas zabaw na wolnym powietrzu, np. podczas jazdy na sankach, na skibobach oraz przy wchodzeniu na zamarznięte zbiorniki wodne, których pokrywa lodowa może być bardzo zdradliwa. Przypomniano uczniom, właściwe postępowanie w sytuacji nadzwyczajnego zdarzenia m.in. zarwania się pokrywy lodowej, nagłego upadku i urazu, wpadnięciem do zimnej wody oraz właściwych zachować świadków takiego zdarzenia.

Należy pamiętać, aby dzieci bez opieki dorosłych nie wchodziły na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora, a zabawy odbywały się jedynie na nadzorowanych lodowiskach i ślizgawkach.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczył wszystkim uczniom komiksy edukacyjne pt. „Kapitan Wyderka”, które w przystępny sposób utrwalają zdobytą wiedzę pozyskaną na spotkaniach.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym przyjęciem zarówno przez dzieci, jak i pedagogów.

Początek zimy w Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Początek zimy w Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK