Podczas mrozu ogrzejesz się przy koksowniku

Pl. Bankowy - jeden z koksowników
Robert Trzaska. Pl. Bankowy - jeden z koksowników

Synoptycy zapowiadają kolejne mrozy. Na ulicach Warszawy, pojawią się więc koksowniki. Będzie się można przy nich, ogrzać w 46 punktach miasta. W bezpośredniej bliskości palącego się koksownika prosimy o zachowanie ostrożności.

Przez najbliższy tydzień temperatura w Warszawie w ciągu dnia będzie spadać do kilkunastu kresek poniżej zera. Ratusz już w grudniu zeszłego roku zapowiadał, że przy bardzo silnych mrozach w wielu miejscach stolicy zostaną rozstawione kosze z koksem.

Koksowniki pojawią się w sąsiedztwie przystanków, na których zatrzymuje się duża liczba autobusów i tramwajów wielu linii. A także na 10 pętlach autobusowych. Słowem w miejscach, gdzie czekając ma komunikację można zmarznąć.

Kosze staną także na najczęściej używanych stacjach PKP, które są miejscami przesiadek w drodze z i do Warszawy.

Uwagi dotyczące koksowników można zgłaszać do Służby Dyżurnej Miasta pod nr tel. 196-56.

Każdy kosz pomieści około 10 kg koksu wraz z podpałką, w zależności od pogody tzn. siły wiatru i intensywności opadów, może się on palić około 8 godzin. Koks będzie uzupełniany średnio 3 razy tak, aby żar w koksownikach utrzymywał się przez całą dobę. Obsługą koksowników będzie się zajmować  Zarząd Remontów i Konserwacji Dróg, koks pochodzi z zapasów Miejskich Zakładów Autobusowych.

Lista koksowników znajduje się poniżej w załączniku.

Załączniki: