null

Pogadanka o bezpieczeństwie oraz warsztaty z pierwszej pomocy na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. BBiZK
Warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. BBiZK

W dniach 20, 21 czerwca br. w Miejscu Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki” przy ul. Powstańców Śląskich 44, odbyły się spotkania edukacyjne o bezpieczeństwie oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Mieszkańcy Bemowa mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa na terenie swoich osiedli oraz skorzystać z warsztatów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo przybliżył zagadnienia programu „Bezpieczne osiedle” oraz zasady działania „Grup Osiedlowych”, ich zadania i wpływ na stan bezpieczeństwa lokalnego. W trakcie spotkania omówiono zasady korzystania z numerów alarmowych, chronienia swojej tożsamości i dokumentów osobistych, unikania sytuacji niebezpiecznych, kontaktów z nieuczciwymi sprzedawcami, osobami obcymi, oszustami uciekającymi się do metod kradzieży „na wnuczka” na „policjanta” itp.

Z dużym zainteresowaniem spotkały się warsztaty pierwszej pomocy poprowadzone przez strażników miejskich. Uczono, jak sprawdzić prawidłowo oddech, jak ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak postępować w przypadku zadławienia oraz, jak sprawnie i szybko wezwać pomoc medyczną, jakich informacji udzielać dyspozytorowi w trakcie telefonicznego wzywania pomocy.

Na koniec spotkania zebrani otrzymali zakładki do książek z instrukcją udzielania pierwszej pomocy oraz zakładki promujące Europejski Numer Alarmowy 112 ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. BBiZK
Warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. BBiZK
Warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. BBiZK