null

Policja ostrzega seniorów przed oszustami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policja ostrzega seniorów przed oszustami. Fot. BBiZK
Policja ostrzega seniorów przed oszustami. Fot. BBiZK

O bezpieczeństwie z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu Seniora rozmawiali przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus wraz z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Na terenie Dzielnicy Ursus prowadzone są cykliczne spotkania profilaktyczne mające na celu uświadomienie seniorów przed różnymi rodzajami zagrożeń, w tym szczególnie w zakresie oszustw i wyłudzeń na tzw. wnuczka, policjanta. Podczas spotkań poruszane są również zagadnienia związane z kradzieżami i włamaniami oraz bezpieczeństwem osób starszych na drogach.

Celem spotkania było uświadomienie, szczególne mieszkających samotnie, że mogą stać się obiektem zainteresowania przestępców. Uczestnicy zostali zapoznani z metodami wykorzystywanymi przez przestępców. Wskazano również sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji oraz w jak należy się zachować w sytuacji podejrzenia wyłudzenia pieniędzy. Ponadto wytłumaczono zasady postępowania w sytuacji zagubienia bądź też kradzieży dokumentów. Seniorzy wysłuchali wskazówek z dużą uwagą, ponadto zadawali pytania oraz zaangażowali się w dyskusję wspominając o sytuacjach, z którymi spotkali się wśród swoich znajomych.

Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, a także materiały edukacyjne informujące o sposobach postępowania w sytuacjach omawianych podczas spotkania.

Policja ostrzega seniorów przed oszustami. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Policja ostrzega seniorów przed oszustami. Fot. BBiZK