null

Policjanci z wizytą u białołęckich seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjanci siedzą za stołem prezydialnym, na scenie szkolnej sali widowiskowej i odpowiadają seniorom na pytania. Obok stoi pracownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Białołęka, który przedstawia ich zebranym.
Policjanci z wizytą u seniorów. Fot. BBiZK

Z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka odbyło się spotkanie seniorów z Koła nr 6 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z dzielnicowymi lokalnego Komisariatu Policji.

Tematem spotkania było omówienie przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych oraz sposoby uchronienia się przed włamaniem do mieszkania, kradzieżą samochodu czy dokumentów oraz oszustwem metodą „na wnuczka”.

Ponadto seniorzy zapoznani zostali z przestępczością internetową oraz medialną akcją Policji pod nazwą „Czytaj, nie klikaj”.

Po prelekcji funkcjonariusze odpowiadali na pytania, które dotyczyły, między innymi, jak duża jest na Białołęce liczba włamań do mieszkań i kradzieży pojazdów oraz aktualnych ograniczeń w okresie trzeciej fali pandemii.

Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury wręczył seniorom opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, a przewodnicząca Koła nr 6 podziękowała za bardzo interesujące spotkanie.

Pracownik Delegatury BBiZK prezentuje seniorom opaski odblaskowe, które wszyscy otrzymali po spotkaniu.