null

Policjant na Stegnach udziela lekcji bezpieczeństwa przedszkolakom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa przedszkolaków na spotkaniu o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

Przedstawiciel delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów wraz z przedstawicielem Wydziały Prewencji KRP - Warszawa II aspirantem sztabowym panem Jackiem Spocińskim przeprowadzili spotkanie z przedszkolakami poświęcone realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy ”.

W dniu 27.06.2022 roku z inicjatywy delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów w Przedszkolu nr 325 przy ul. Kaspijskiej 5, odbyło się spotkanie poświęcone realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy – bezpieczne zachowania”. Przedstawiono przedszkolakom zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania dzieci, w drodze do przedszkola, podczas zajęć szkolnych oraz w drodze do domu po zajęciach.

Policjant wyświetlił dla przedszkolaków filmik edukacyjny o bezpiecznym zachowaniu, w którym głównym bohaterem był policjant Poli pomagający małym „bohaterom”.

Podczas rozmowy przedszkolaki czynnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się informacjami w jaki sposób reagują na niebezpieczną sytuację w ich otoczeniu oraz jak zachowują się podczas prowadzonych zajęć przedszkolnych.

Następnie przedszkolaki wzięły udział w konkursie rozwiązywania krzyżówki – łamigłówki mającej na celu utrwalenie przekazanych im widomości.

Po konkursie dzieciom wręczono drobne gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz przez Komendę Rejonową Policji Warszawa II.

Po wręczeniu upominków przedszkolaki wraz z opiekunką podziękowały za przeprowadzone spotkanie. W spotkaniu wzięło udział ok. 80 przedszkolaków.

Zobacz galerię (4 zdjęć)