null

Policjantka udziela lekcji bezpieczeństwa przedszkolakom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolaki uczą się o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

Przedstawiciel delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów wraz z funkcjonariuszką Wydziału Prewencji KRP Warszawa II, asp. Martą Haberską przeprowadzili spotkanie z przedszkolakami poświęcone realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy” oraz bezpieczeństwu dzieci nad wodą podczas wakacji.

W dniu 27 lipca br. z inicjatywy delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów w Przedszkolu nr 69 przy ul. Narbutta 65/71, odbyło się spotkanie dla dwóch grup przedszkolaków w wieku 3 i 4 lata oraz 5 i 6 lat. Przedszkolakom przedstawiono zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, w drodze do przedszkola, podczas zajęć oraz w drodze do domu po zajęciach. Dzieci zapoznano z numerami alarmowymi do Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej oraz z Europejskim Numer Alarmowym 112.

Zostały omówione podstawowe zasady zachowanie podczas wystąpienia wypadku (złamania, skaleczenia, krwotoku z nosa, oparzenia) oraz co robić podczas wybuchu pożaru w pomieszczeniu, a także w trakcie przebywania nad wodą w czasie wakacji.

Policjantka wyświetliła filmik edukacyjny o bezpiecznym zachowaniu, którym głównym bohaterem był policjant Poli pomagający małym dzieciom. Podczas rozmowy przedszkolaki czynnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się informacjami w jaki sposób reagują na niebezpieczną sytuację w ich otoczeniu oraz jak zachowują się podczas prowadzonych zajęć przedszkolnych, a także jak bezpiecznie zachowują się nad wodą.

Na zakończenie wręczono uczniom książeczki „Pomagam, bo umiem” ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Po wręczeniu upominków przedszkolaki wraz z opiekunką podziękowały za przeprowadzone spotkanie. W spotkaniu wzięło udział ok. 100 przedszkolaków.

Zobacz galerię (4 zdjęć)