null

Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Odpowiedzi na pytania znali prawie wszyscy
R. Motyl

Pytania nie były łatwe – jak się zachować podczas burzy, w co się zaopatrzyć, gdy długo nie ma prądu, co może spowodować katastrofę budowlaną – ale dzieci uczestniczące w ćwiczeniach edukacyjnych znały prawidłowe odpowiedzi i wiedziały jak się zachować podczas zdarzeń niebezpiecznych.

Nasze spotkanie zatytułowano poważnie: prezentacja „Poradnika postępowania w sytuacjach zagrożeń”. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy -  I rzeczywiście ratownicy i służby, którzy tę lekcje dla Was przygotowali będą mówili o sprawach ważnych, ale jak zobaczycie, ich rady mogą się przydać każdemu z Was. Warto być przygotowanym na to, jak sobie radzić podczas różnych wypadków.

W Dzień Dziecka Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przygotowało niezwykle widowiskową lekcję, podczas której uczniowie zaproszeni do OSiR przy ul.Redutowej 37 poznali zasady, jakimi powinniśmy się kierować kiedy jesteśmy w niebezpieczeństwie sami lub gdy jesteśmy świadkami wypadku.

Było trochę niezbędnej teorii, ale były też ćwiczenia praktyczne, w których uczniowie prezentowali, jak należy postępować z ofiarą wypadku drogowego. Ratownicy pokazali także skuteczność psa poszukiwawczego, który odszukał wśród pudeł, imitujących zawalony dom, schowaną małą ochotniczkę. Niezwykle widowiskowym elementem ćwiczeń był pokaz ratowania uwiezionych na płonącym dachu osób.

Dzieci zostały zachęcone, aby swoją wiedzę uzupełniły lekturą specjalnie wydanego „Podręcznika postępowania w sytuacjach zagrożeń”.

Mam nadzieję, że po tych ćwiczeniach oraz po przeczytaniu podręcznika nie tylko sami będziecie potrafili postępować w trudnych sytuacjach, ale jeszcze nauczycie tego dorosłych! – podkreśliła Prezydent Warszawy.

fot. R. Motyl
Zobacz galerię (7 zdjęć)
fot. R. Motyl
fot. R. Motyl
fot. R. Motyl
fot. R. Motyl
fot. R. Motyl
fot. R. Motyl

Załączniki: