null

Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, a szczególnie właściwe przygotowanie do sytuacji trudnych, niebezpiecznych i kryzysowych, Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa, we współpracy ze służbami ratowniczymi i porządkowymi, przygotowało kolejną już edycję „Poradnika postępowania w sytuacjach zagrożeń”.

Vademecum powstało przy wsparciu i konsultacjach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Stołecznej Policji oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SPZOZ.

Poprzednie wydania Poradnika (łącznie 25 000 egz.), cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem dlatego też została przygotowana jego nowa wersja wzbogacona o tematykę zagrożeń, która nie była ujęta w poprzednich wersjach. Dotyczy to m.in. postępowania z pozostawionym bez opieki bagażem, potencjalnie niebezpieczną przesyłką, zdarzenia terrorystycznego, problematyki utonięć czy pozostawienia dzieci samych w samochodzie.

Stanowi on zbiór podstawowych informacji na temat licznych zagrożeń - jak ich unikać, a jeśli się zdarzą - jak reagować, przeciwdziałać, likwidować skutki i zapobiegać ich wystąpieniu w przyszłości.

Pojawianie się coraz to nowych form zagrożeń, z którymi może spotkać się każdy z nas powoduje, że warto być gotowym do takiej konfrontacji. Warto poznać i zapamiętać kilka ważnych porad, które pomogą ustrzec nas przed przykrymi konsekwencjami zdarzeń, a także ograniczyć rozmiar ich szkód. Mogą okazać się one na wagę życia i zdrowia.

Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń

Załączniki: