Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – spotkanie na Białołęce z Policją

W sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Białołęka siedzą mieszkańcy oraz przedstawiciele służb mundurowych. Przy stole prezydialnym siedzą: Burmistrz Dzielnicy Białołeka. Wiceburmistrzyni Dzielnicy Białołęka, Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa Praga Północ, Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka i jego Zastępca, Zastępca Naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz prowadząca spotkanie rzeczniczka KRP VI.
Debata o bezpieczeństwie na Białołęce | Autor: SCB

W siedzibie Urzędu Dzielnicy Białołęka odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami służb mundurowych, przy współudziale pracowników Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Białołęka.

Celem spotkania było umożliwienie zgłoszenia problemów i wniosków dotyczących bezpieczeństwa, bezpośrednio do Policji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Państwowej Straży Pożarnej i Delegatury SCB. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Pan Grzegorz Kuca oraz Wiceburmistrzyni Pani Anna Majchrzak.

W pierwszej części spotkania Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka przedstawił ewaluację – podsumowanie realizacji wniosków z ubiegłorocznej debaty z mieszkańcami. Następnie, otworzył panel – porozmawiajmy o bezpieczeństwie.

Z sali zgłoszone zostały, między innymi, następujące sprawy:

• rozważenie bardziej widocznych oznakowań przejść dla pieszych przez tory tramwajowe w centrum Tarchomina,
  • konieczność wydłużenia cyklu zmiany świateł na przejściu dla pieszych przez jednię ulicy Kupieckiej (długość cyklu zielonego światła jest za krótka),
  • zaniedbanie ulicy Leliwitów, tj. brak latarni ulicznych, teren przyległy do ulicy mocno zaśmiecony przez osoby bezdomne koczujące w zaroślach,
  • Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Białołęka omówił, między innymi, kwestie bytowania dzików oraz naganności wyprowadzania psów bez smyczy.

Ponadto, na prośbę zebranych, przedstawiony został poziom wykrywalności przestępstw – włamań do mieszkań, kradzieży pojazdów, narkomanii i kłusownictwa. Istotnym było oświadczenie Policji, iż przestępczość w tych kategoriach ma tendencje spadkowe dzięki aktywności służb mundurowych oraz szeroko pojętej edukacji społeczeństwa prowadzonej przez policjantów i strażników miejskich – począwszy od przedszkola, poprzez szkoły, do seniorów włącznie.

Spotkanie zakończone zostało podziękowaniem Rzeczniczki Komendanta Rejonowego KRP VI, skierowanym do mieszkańców za przybycie oraz deklaracją rozliczenia zgłoszonych spraw w przyszłorocznej debacie.