Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności Rady Dzielnicy Ochota

W dniu 9 czerwca 2015 roku zastępca Burmistrza Dzielnicy Ochota - Krzysztof Kruk oraz radni Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności Rady Dzielnicy Ochota, w ramach wyjazdowego posiedzenia Komisji, gościli w siedzibie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy na ul Młynarskiej 43/45. Spotkaniu przewodniczyła Dyrektor BBiZK - Ewa Gawor.

Wizyta miała na celu przybliżenie zakresu działalności Biura oraz zapoznanie ze szczegółami zarządzania systemem monitoringu miejskiego.

Największe zainteresowanie wśród gości wzbudziła sala Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania, gdzie wyznaczeni funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Służby Dyżurnej Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w stolicy. Następnie w sali sztabowej, gdzie w sytuacjach kryzysowych obraduje Zespół Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, Dyrektor - Ewa Gawor opowiedziała gościom jak powstało Centrum Bezpieczeństwa na Młynarskiej, jakie obecnie realizuje zadania i jak oddziaływuje na bezpieczeństwo miasta. Największą uwagę radnych Ochoty przyciągnął system monitoringu miejskiego, a szczególnie zasady dyslokacji kamer na terenie miasta, możliwości techniczne i perspektywy rozwoju systemu.

Ta wizyta poszerzyła wiedzę radnych na temat zarządzania bezpieczeństwem miasta, dała możliwość zgłoszenia uwag i wymiany doświadczeń, co z pewnością korzystnie wpłynie na merytoryczne działania Komisji na terenie dzielnicy Ochota.