null

Pożegnanie lata 2018 w dzielnicy Bielany

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pożegnanie lata 2018 w dzielnicy Bielany Fot. BBiZK
Pożegnanie lata 2018 w dzielnicy Bielany Fot. BBiZK

W Parku Olszyna odbył się dzielnicowy festyn na zakończenie lata. Delegatura BBiZK współorganizowała z Komendą Rejonowa Policji Warszawa V stoisko dotyczące bezpieczeństwa, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Piękna pogoda i ciekawy program spowodował, że w imprezie uczestniczyło bardzo dużo dzieci, ich rodziców i dziadków. Pracownicy Delegatury BBiZK wspierali przez wiele godzin policjantów, którzy przeprowadzili kilkadziesiąt „mini konkursów” dla dzieci i młodzieży. Każdy taki quiz był okazją do edukacji jego uczestników na temat bezpiecznego zachowania np. w ruchu drogowym czy podczas zabawy nad wodą. Uczestnicy nagradzani byli upominkami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które także mają walory edukacyjne – kolorowanki „Bezpieczne dzieci”, komiksy „Kapitan Wyderka”, plany lekcji z numerami alarmowymi, odblaskowe gadżety. Zaangażowanie w przygotowane konkursy wśród bielańskich uczniów było ogromne.

Licznie uczestniczący w festynie dorośli, otrzymali informacje na temat: zagrożeń, jakie się wiążą z utratą dowodu osobistego, niebezpieczeństwa wyłudzeń od seniorów metodą „na tzw. wnuczka lub na policjanta”, na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą przestępstwa, a także jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie przed włamaniem. Dużą popularnością cieszyły się ulotki informacyjne rozdawanie przez pracowników Delegatury m.in. „Bezpieczny dowód osobisty” i zakładki do książek z ostrzeżeniami lub numerem alarmowym.

Odwiedzenie wspólnego stoiska Policji i BBiZK było również okazją do założenia alkogogli i próby pokonania specjalnie przygotowanego na tą imprezę toru. W ten sposób można było podnieść świadomość, jak alkohol wpływa na uczestników ruchu drogowego.

Sobotni piknik na pożegnanie lata był doskonałą okazją, aby dostarczyć wiedzy i informacji pozwalających ustrzec się przed wieloma zagrożeniami, jakie dotyczą dzieci, dorosłych i seniorów, czyli mieszkańców Bielan z każdego pokolenia.