Praca sztabu w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy

Praca sztabu w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy
G. Kępiński. Praca sztabu w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy

W dniu 13 grudnia 2014 r. w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy funkcjonował sztab zajmujący się zabezpieczeniem zgromadzenia publicznego zorganizowanego w 33 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W pracach sztabu uczestniczyli pracownicy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Policji. Dwóch pracowników Biura nadzorowało przebieg zgromadzenia w terenie, współpracując z organizatorem i przekazując bieżące informacje dotyczące przebiegu manifestacji.

Mieliśmy także zaszczyt gościć Minister Spraw Wewnętrznych Teresę Piotrowską, Prezydent m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz Zastępcę Prezydenta m.st. Warszawy Jarosława Jóźwiaka. W trakcie pobytu w Centrum Goście mieli sposobność poznania, w jaki sposób koordynowane są przedsięwzięcia z obsługą takiego wydarzenia w Warszawie, jakie działania podejmowane są w związku z koniecznością dynamicznego wprowadzania zmian w organizacji transportu publicznego, wyłączeń w ruchu drogowym oraz sprzątania miasta po zakończeniu manifestacji. Minister Spraw Wewnętrznych miała także możliwość poznania zasad funkcjonowania miejskiego monitoringu wizyjnego oraz zbiorów informatycznych wspomagających system zarządzania miastem.

Czynności wykonywane w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy zostały bardzo wysoko ocenione przez Panią Minister oraz pozostałe osoby.

W dniu 13 grudnia br. w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy funkcjonował sztab zajmujący się zabezpieczeniem zgromadzenia publicznego zorganizowanego w 33 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.