null

Pracownicy socjalni o bezpieczeństwie seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczeństwo seniorów. Fot. BBiZK
Bezpieczeństwo seniorów. Fot. BBiZK

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzielnicy Włochy przeprowadzono warsztaty edukacyjne dla pracowników socjalnych z zakresu bezpiecznych zachowań osób starszych.

Tematem wiodącym warsztatów edukacyjnych było omówienie najnowszych metod wyłudzania pieniędzy przez oszustów oraz zawierania niekorzystnych transakcji i umów z osobami starszymi. Zaprezentowano film edukacyjny ukazujący przestępcze działania sprawców oszustw i kradzieży na szkodę seniorów.

W spotkaniu prowadzonym przez policjantkę z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, uczestniczyli pracownicy socjalni Ośrodka realizujący zadania w terenie bezpośrednio z seniorami, dzielnicowy z Komisariatu Policji Warszawa Włochy oraz przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy. Podczas warsztatów policjantka odpowiadała na liczne pytania uczestników oraz udzielała praktycznych wskazówek, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń.

Przedstawiciel Delegatury BBiZK przekazał ulotki informacyjne „Babciu to nie Twój wnuczek”, „Bezpieczny Dowód Osobisty, Bezpieczna Tożsamość” oraz zakładki do książek dla seniorów odwiedzanych podczas wizyt domowych przez pracowników socjalnych.

Bezpieczeństwo seniorów. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Bezpieczeństwo seniorów. Fot. BBiZK