null

Premiera filmu edukacyjnego "Nad wodą"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Coraz cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych. W wielu przypadkach, aby ustrzec się przed tragedią, wystarczy zachować większą czujność oraz przestrzegać zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych.  – powiedziała podczas premiery Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Celem filmu „Nad wodą” jest kształtowanie świadomości z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, pokazanie działań służb ratowniczych podczas zdarzeń na wodzie,  a także podniesienie świadomości z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wypadkom nad wodą sprzyja brawura, nieprzestrzeganie regulaminów kąpielisk, lekceważenie zakazu kąpieli, kąpiel po spożyciu alkoholu, niewiedza dotycząca znajomości zasad bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie, słabe rozeznanie zbiornika wodnego, brak umiejętności pływania oraz brak opieki nad dziećmi. Często efektem takich zachowań jest niepełnosprawność i życie na wózku.

Filmy stanowią pomocą dydaktyczną przy realizacji zajęć w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, na których omawiane i analizowane są problemy poruszone w materiale filmowym. 

Do każdego filmu jest dołączony scenariusz zajęć jaki powinien towarzyszyć projekcji. Ze względu na poruszane zagadnienia lekcje z uczniami powinny być prowadzone przez osoby, które mają przeszkolenie i  wiedzę w zakresie prawa np. policjanta czy strażnika miejskiego. 

Filmy posiadają rekomendację Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Koszt powstania odcinka „Nad wodą” to 60 tys. zł.

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Kadr z filmu "Nad wodą"
Kadr z filmu "Nad wodą"
Kadr z filmu "Nad wodą"
Nadruk na płytę "Nad wodą"

Załączniki: