null

Prezydent Warszawy nagrodziła strażniczki miejskie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prezydent Warszawy nagrodziła strażniczki miejskie
Prezydent Warszawy nagrodziła strażniczki miejskie

Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz podziękowała za wzorową postawę i szybką reakcję strażniczkom miejskim, które w ubiegły czwartek pomogły rodzącej kobiecie na czas dotrzeć do szpitala.

St. insp. Katarzyna Kasperska i insp. Ewa Kindzierska z VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy w czwartek 11 czerwca pomogły w dotarciu do szpitala mieszkance Warszawy, którą do porodu wiózł mąż. Mężczyzna obawiał się, że nie zdąży dojechać na czas do szpitala ze względu na korek w rejonie Mostu Poniatowskiego. Poprosił o pomoc strażniczki, które interweniowały na Placu Przymierza.
Mała, albo wielka rzecz. Mała, bo wydaje się, że akurat funkcjonariuszki były na dyżurze i że było to rutynowe zachowanie, natomiast wielka, ponieważ dotyczyła życia i bezpieczeństwa urodzenia dziecka – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Warszawy - Taką postawę strażników należy zaakcentować, takie reakcje – szybkie i racjonalne – dodała.

Za wzorową postawę w imieniu Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy gratulacje funkcjonariuszkom złożył Z-ca Komendanta ds. Prewencji Bartłomiej Zielińki.

St. insp. Katarzyna Kasperska i insp. Ewa Kindzierska służą pomocą mieszkańcom stolicy już od ponad 20 lat pracując w szeregach straży miejskiej. Oprócz podziękowań funkcjonariuszki otrzymały również nagrodę finansową.