Próbna ewakuacja w Przedszkolu nr 158 w Rembertowie

Próbna ewakuacja w Przedszkolu nr 158 w Rembertowie. Fot. BBiZK

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji przedszkolaków i pracowników z budynku Przedszkola nr 158 znajdującego się przy ul. Dwóch Mieczy 30/36 w Warszawie.

Celem próbnej ewakuacji jest nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji. Dzieci, kadra pedagogiczna oraz pracownicy obsługi, dzięki prowadzonym ćwiczeniom mają okazję sprawdzić i zapoznać się z działaniami prowadzonymi podczas ewakuacji osób przebywających w budynku przy zachowaniu wszystkich niezbędnych procedur.

Za przebieg ćwiczeń odpowiedzialna osobiście była dyrektor przedszkola, jako koordynator ewakuacji. Natomiast w roli obserwatorów znajdowali się przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z Policją oraz Państwową Strażą Pożarną z JRG 13 w Rembertowie.

Wszystkie osoby przebywające w placówce bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Na kilka minut całe przedszkole pozostawiono puste, udając się na miejsce zbiórki tj. boisko przedszkole, gdzie oczekiwano do chwili zakończenia ćwiczeń. Całkowity czas opuszczenia budynku zajął ok. 4 minut. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 7 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki, a sama ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń.