null

Program "Bezpieczne dzieci" na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Program „Bezpieczne dzieci” na Woli. Fot. BBiZK
Program „Bezpieczne dzieci” na Woli. Fot. BBiZK

Dlaczego, przy przechodzeniu przez jezdnię najpierw patrzymy w lewo? W których miejscach, należy przechodzić na drugą stronę jezdni? Pod jaki numer zadzwonimy jeśli pani przedszkolanka straci przytomność?

Odpowiedzi na te, i inne pytania poznali uczestnicy zajęć edukacyjnych przeprowadzonych w dniu 24 maja br., w Przedszkolu nr 172 im. Danuty Wawiłow przy ul. Żytniej 71. Organizatorami spotkania byli przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Podczas prelekcji szczegółowo omówiono przepisy i zasady poruszania się dzieci po drogach, zarówno pieszo, jak i rowerem. Policjantka przypomniała dzieciom jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru, by jazda była bezpieczna. Przypomniano również, zasady bezpiecznego zachowania się podczas pieszych wędrówek w lesie i wypoczynku nad wodą. Słońce i pogoda sprzyjają letnim zabawom, ale wieczorne powroty zobowiązują wszystkich do noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo.

W dalszej części spotkania, dzieci poznały zasady bezpiecznego podróżowania samochodem z rodzicami. Policjantka, opowiadając o podróży w specjalnych fotelikach, podstawkach i zapiętych pasach bezpieczeństwa zwróciła uwagę, że jest to obowiązek każdego pasażera w samochodzie.

W celu utrwalenia omawianych treści, dzieci otrzymały światełka odblaskowe i kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci”, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Program „Bezpieczne dzieci” na Woli. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Program „Bezpieczne dzieci” na Woli. Fot. BBiZK