Program edukacyjny "Bezpieczne dziecko na drodze" w Ursusie

Program edukacyjny „Bezpieczne dziecko na drodze” w Ursusie

W dniach 1 i 15 października br., na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10, w ramach realizowanego programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”, odbyły się dni otwarte „Miasteczka ruchu drogowego”.

Impreza objęta była patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy i Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 14, a współorganizatorami była Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Dni otwarte „Miasteczka ruchu drogowego” odbywały się w ramach realizowanego programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość doskonalenia jazdy na rowerze oraz poznania zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami. Ponadto dzieci, które przystąpiły do egzaminu na kartę rowerową, otrzymywały kamizelki odblaskowe, które zostały zapewnione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Pozostałym dzieciom Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczał opaski odblaskowe oraz podręcznik „Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. Podręcznik służy do przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową.

W czasie kiedy dzieci ćwiczyły umiejętność jazdy na rowerze, Rodzice byli zapoznawani przez pracowników Delegatury Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z zasadami postępowania w przypadkach zagrożeń.