null

Przedszkolak bezpieczny na drodze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci stoją na parkingu przedszkola w tle samochód policyjny, funkcjonariusz trzyma w ręku tarczę świetlną i wyjaśnia przedszkolakom zasady jej używania.
Przedszkolaki na spotkaniu o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

W dniu 6 i 13 lipca br. przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 90 „Entliczek Pentliczek” oraz Przedszkola nr 115 „Pod Klonem”.

Głównym tematem spotkania była edukacja na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki zostały zapoznane w szczególności z zasadami przechodzenia przez przejście dla pieszych, zachowaniem się podczas jazdy samochodem, na rowerze czy hulajnodze.

Funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie pytania dzieci, dodatkowo zaprezentowali ciekawe edukacyjne gry i zabawy w temacie bezpieczeństwa. Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, włączenia sygnały świetlnego i dźwiękowego, a także zapoznanie się z elementami umundurowania policjanta.

Na koniec spotkania pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Targówek wręczyli uczestnikom opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Pani policjantka pokazuje przedszkolakom tarcze świetlną oraz wyjaśnia zasady jej zastosowania.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na parkingu przedszkola dzieci wsiadają i oglądają w środku radiowóz policyjny.
Przedszkolak trzyma w ręku opaskę odblaskową ufundowaną przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.