null

Przedszkolaki w białołęckim Komisariacie Policji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką przed grupą dzieci. Obok nich stoi siostra zakonna z chłopcem w kamizelce odblaskowej. Przed nimi na krzesłach siedzą przedszkolaki.

W słoneczne dni września pracownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka wziął udział w dwóch spotkaniach z grupami dzieci z Przedszkola nr 25 prowadzonego przez Siostry Felicjanki.

Spotkania odbyły się w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka przy ulicy Myśliborskiej na Tarchominie. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci.

Przedszkolakom przedstawione zostały zasady zachowania się nad wodą, w lesie i na drodze (jazda rowerkiem, hulajnogą). Policjantka omówiła również zasady zachowania się, gdy dziecko pozostało samo w domu oraz wobec osób obcych, na ulicy.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się pokaz sprzętu policyjnego i radiowozu.

Na zakończenie spotykania przedszkolaki otrzymały od pracownika Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka kamizelki odblaskowe, kolorowanki „Bezpieczne dzieci”, książeczki „Kapitan Wyderka” i gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Po lewej przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką. Po prawej na krzesłach siedzą przedszkolaki, a obok nich stoi siostra zakonna.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką przed grupą dzieci prezentuje elementy odblaskowe. Przed nimi na krzesłach siedzą przedszkolaki.
Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką przed grupą dzieci prezentuje książeczkę "Kapitan Wyderka". Przed nimi na krzesłach siedzą przedszkolaki.
Przedstawiciel Delegatury BBiZK wraz z policjantką przed grupą dzieci prezentuje elementy odblaskowe. Przed nimi na krzesłach siedzą przedszkolaki.
Dzieci przymierzają kamizelki odblaskowe. W tle policjantka i pracownik Delegatury BBiZK.