null

Przedszkolaki w ruchu drogowym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Przedszkolaki w ruchu drogowym
BBiZK. Przedszkolaki w ruchu drogowym

Uczestniczenie w ruchu drogowym, jako kierowca lub pieszy, wiąże się z dużą odpowiedzialnością i niesie za sobą różne zagrożenia.

W okresie jesiennym, kiedy zmrok zapada już szybciej, a padający deszcz często ogranicza widoczność. Jest to również okres, kiedy wycieczki piesze nabierają specyficznego klimatu. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła postanowiła zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników wycieczek poprzez organizację zajęć, w trakcie których omawiane są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Przedszkole nr 260 położone jest przy wyjątkowo ruchliwej ulicy – Trakcie Brzeskim. Dlatego też zajęcia w tej placówce były traktowane priorytetowo.

Podczas rozmowy z dziećmi, w której uczestniczył przedstawiciel Komisariatu Policji Warszawa Wesoła, dzieci dowiedziały się, jak należy przechodzić przez przejścia dla pieszych. W tym celu wykorzystano rozkładane przejście, gdzie dzieci na ochotnika prezentowały zasady, jakimi należy się kierować. Ponadto przypomniano zasady przechodzenia na światłach i w miejscach gdzie ich nie ma, kierunki jakimi należy się poruszać idąc wzdłuż jezdni i konieczność używania elementów odblaskowych. Powtórzone również zostały zasady postępowania w sytuacji wypadku drogowego oraz numery telefonów alarmowych.

Na koniec zajęć przedstawiciel Delegatury BBiZK rozdał dzieciom kamizelki oraz odblaski poprawiające widoczność. Dzieci mogły również wsiąść do radiowozu policyjnego i poznać jego wszystkie sekrety. Spotkanie było bardzo pozytywnie przyjęte przez kadrę wychowawczą przedszkola, jak i same dzieci, które żywo w nim uczestniczyły.  

Przedszkolaki w ruchu drogowym. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Przedszkolaki w ruchu drogowym. Fot. BBiZK
Przedszkolaki w ruchu drogowym. Fot. BBiZK