null

Przedszkolaki z Rembertowa uczą się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolak pod okiem strażniczki miejskiej ćwiczy na fantomie prowadzenie resuscytacji
Przedszkolaki z Rembertowa uczą się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Fot. BBiZK

W dniu 18 października br. Przedszkole nr 243 przy ul. Kordiana 7/11 oraz Przedszkole nr 158 przy ul. Dwóch Mieczy 30/36 odwiedzili przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów wraz z funkcjonariuszką z referatu profilaktyki Straż Miejskiej m.st. Warszawy.

W czasie spotkania dzieci nie tylko poznały tajniki zawodu strażnika miejskiego, ale przede wszystkim mogły dowiedzieć się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i udzielić pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji i ciekawostek przekazanych przez strażniczkę miejską, a następnie przy wykorzystaniu fantomu szkoleniowego próbowały swoich sił w prowadzeniu resuscytacji. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazując się bardzo dużą wiedzą w sposobach wzywania i udzielania pomocy w przypadkach zranień, krwotoków czy oparzeń, a nawet w praktycznym sposobie zaopatrywania ran.

Zajęcia prowadzono z wykorzystaniem przekazanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego materiałów edukacyjnych „Pomagam, bo umiem”, które otrzymało każde dziecko.

Funkcjonariuszka Straży Miejskiej z referatu profilaktyki przed grupą dzieci z przedszkola opowiada o pracy strażnika miejskiego.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Funkcjonariuszka Straży Miejskiej z referatu profilaktyki przed grupą dzieci z przedszkola prezentuje fantom szkoleniowy do nauki prowadzenia resuscytacji.
Przedszkolak pod okiem strażniczki miejskiej ćwiczy na fantomie prowadzenie resuscytacji.
Dwója przedszkolaków ćwiczy zaopatrywanie ran na dłoni.
Grupa przedszkolaków w trakcie prezentacji książki „Pomagam, bo umiem”.
Przedszkolaki z Rembertowa uczą się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Fot. BBiZK