Rada Seniorów Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

Zdjęcie obecnych na Sesji Rady Seniorów Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
Sesja Rady Seniorów w dzielnicy Rembertów | Autor: SCB

W dniu 24 listopada br. w Bibliotece Publicznej przy ul. Gawędziarzy 8 odbyła się sesja Rady Seniorów Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, w której uczestniczyła delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Rembertów wraz z przedstawicielami Komisariatu Policji Warszawa Rembertów.

Podczas sesji omawiano incydenty, które miały wpływ na obniżenie poczucia stanu bezpieczeństwa mieszkańców w dzielnicy Rembertów, ostrzegając przed:

• oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądz metodami „na wnuczka”, „na policjanta”,
    „na administratora” itp.;
  • akwizytorami oszustami, którzy zbierają swoje żniwo w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkowo wyjaśniono obecnym na Sesji Rady Seniorów:

• na czym polega praca operatorów numerów alarmowych 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz jak wygląda współpraca i dysponowanie służb na miejsce zdarzeń;
  • gdzie znajdują się aktualne informacje wraz z danymi kontaktowymi do dzielnicowych,
  • gdzie można szukać wiarygodnych informacji o Policji.

Na zakończenie spotkania przekazano seniorom informatory pn. „Seniorze. Babciu, Dziadku... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!” opracowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.s.t Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji.