null

Rembertowskie „Lato w mieście”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci odpowiadają na pytanie policjantów, w jakie elementy powinien być wyposażony rower.

Sezon wakacyjny w pełni, a sprzyjająca pogoda oraz towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że dzieci często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Chcąc więc ograniczyć zagrożenia pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów w dniu 20 lipca br. odwiedzili w Szkole Podstawowej nr 189 dzieci biorące udział w akcji „Lato w mieście”. 

Poprzez zabawę uczniowie mieli możliwość poczuć się jak policjant lub pieszy na pasach, utrwalili zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętności rozpoznawania znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych. Z entuzjazmem uczestniczyli w zabawie edukacyjnej.

Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa na drodze, o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, o prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, czy wypoczynku nad wodą. Maluchy chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz wykazywały się sporą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Następnie dzieci miały możliwość zwiedzić i obejrzeć policyjny radiowóz, co niektórych utwierdziło w przekonaniu, jaki zawód wybiorą w przyszłości.

Pod koniec spotkania przedstawiciele delegatury wręczyli uczniom kamizelki odblaskowe, zawieszki z numerami alarmowymi oraz komiksy edukacyjne ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Dzieci ćwiczą zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Dzieci ćwiczą zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.
Dziewczynka otrzymuje upominki ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzani Kryzysowego.