null

Rockowy finał akcji "Lato w mieście"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pokazy możliwości sprawnościowych i technicznych służb bezpieczeństwa, turniej o Puchar Lata, miasteczko sportowe oraz wieczorny koncert „Rockowy Finał Lata”, w którym wystąpią zespoły: IRA, Rock Loves Chopin 2 oraz Chemia. Tak będzie wyglądał tegoroczny finał akcji „Lato w mieście”. W piątek, 20 sierpnia, zapraszamy wszystkich warszawiaków na moc atrakcji przygotowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa. Start na Agrykoli o godz. 11.

W trakcie finału, w godz. w godzinach 11-17 odbędzie się piknik „Bądź bezpieczny w mieście”, czyli m.in. pokaz taktyk i technik interwencji Straży Miejskiej, prezentacja wyposażenia oraz działania Warszawskiej Grupy Wysokościowej S12. Będzie można również zobaczyć psy poszukiwawcze oraz ratownicze Państwowej Straży Pożarnej. Komenda Stołeczna Policji przygotowała m.in. poduszkowce i policyjne motocykle.

Wielką atrakcją będzie niewątpliwie robot pirotechniczny „Lucek”. Mali amatorzy motoryzacji skorzystają z Miasteczka Ruchu Drogowego, w którym będą na nich czekać motorowery i rowery, a także symulator zderzeń i dachowania. Młodzi miłośnicy zwierząt zobaczą patrol konny oraz wyposażenie patrolu EKO przeprowadzającego interwencje związane ze zwierzętami. Natomiast Straż Graniczna pokaże swoje pojazdy służbowe, a najmłodsi będą mieli okazje przejechać się quadem. Kolejne atrakcje to m.in. dmuchana ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy, piłkarzyki, ergometry wioślarskie a także turniej piłki nożnej o Puchar Lata. Nie mogłoby obejść się bez gwiezdnych atrakcji Star Wars Artistic Team, czyli szkolenia padawanów, pasowania rycerzy Jedi, pojedynków na miecze świetlne oraz licznych konkursów i zabaw. W bezpieczne wirtualne podróże tradycyjnie zabierze dzieci drużyna Sieciaki.pl.

W Krainie Planszówek amatorzy gier będą mogli zagrać w „Na Grunwald!”, „Re Re Kum Kum”, „Pędzące żółwie”, „Kajko i Kokosz”, „Polowanie na Robale”, oraz wiele innych rodzinnych gier. Magazyn 13 przygotował dla swoich czytelniczek wiele konkursów przez cały dzień oraz spotkanie z Candy Girl o godzinie 15. Nowością będzie piknik filmowy „Jak ukraść Księżyc”.

Koncepcja Pikniku z Astronomią polega na zaktywizowaniu do wspólnych warsztatów astronomicznych i astronautycznych całych rodzin. W skład księżycowych atrakcji wejdą: namiot sferyczny z wnętrzem w formie kopuły multiplanetarium, trampolina z panoramą Księżyca, stanowiska teleskopowe, mega-puzzle i inne.

Tegoroczne upalne lato zakończymy koncertem rockowym, który rozpocznie się o godzinie 19. Jako pierwszy zagra zespół Chemia, następnie zobaczymy drugą część projektu „Rock Loves Chopin”, a na zakończenie imprezy wystąpi gwiazda polskiego rocka - zespół IRA.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

Wstęp wolny!