null

Rozmowa z przedszkolakami o zasadach bezpieczeństwa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
O zasadach bezpieczeństwa. Fot. BBiZK
O zasadach bezpieczeństwa. Fot. BBiZK

Przedstawiciel Delegatury BBiZK w dzielnicy Rembertów i dzielnicowa z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów odwiedzili 14 marca br. dzieci w Przedszkolu nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26.

Celem zajęć edukacyjnych pod nazwą „Przedszkolak w kontakcie z osobą nieznajomą” było kształtowanie i propagowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań. Prelegenci zapoznali z takimi pojęciami, jak: osoba nieznajoma, zaufanie, ostrożność, a także, uczyli właściwej reakcji w sytuacjach kontaktu z osobą nieznajomą.

Uzupełnieniem spotkania było wyświetlenie filmu edukacyjnego "O Florce, która chciała zostać piłkarzem", poruszającego tematykę bezpieczeństwa w kontakcie z osobą nieznajomą. Po obejrzeniu filmu dzieci wykazały się doskonałą znajomością wiedzy o bezpieczeństwie. Pochwaliły się jak prawidłowo zachować się wobec osoby nieznajomej, a także, jak reagować w sytuacji zagrożenia.

Podczas spotkania omówiono zasady korzystania z telefonów alarmowych , a dzieci udowodniły, że potrafią rozpoznać wszystkie numery telefonów alarmowych i bez żadnego problemu opisały sytuacje w których należy dzwonić pod dany numer alarmowy.   

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zostały przeprowadzone we wszystkich grupach przedszkolaków. Na zakończenie spotkania w nagrodę za aktywność oraz zaangażowanie w zajęciach otrzymały odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.   

O zasadach bezpieczeństwa. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
O zasadach bezpieczeństwa. Fot. BBiZK
O zasadach bezpieczeństwa. Fot. BBiZK