null

Rozmowy o bezpieczeństwie z wolskimi seniorami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rozmowy o bezpieczeństwie z wolskimi seniorami Fot. BBiZK
Rozmowy o bezpieczeństwie z wolskimi seniorami Fot. BBiZK

Na co powinni uważać seniorzy? Dlaczego skradzione dokumenty należy zastrzec? Czy policjanci proszą o przekazanie pieniędzy? Odpowiedzi na te pytania poznali seniorzy uczestniczący w spotkaniu z przedstawicielem wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Goście przypomnieli zebranym metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych,  podkreślali, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Informowali, że sposoby działania oszustów bardzo szybko się zmienią i w każdej sytuacji należy zachować czujność.

Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się także jak dbać o dokumenty, co zrobić w przypadku ich utraty oraz jak je zastrzec. Prowadzący zachęcali do zabierania dokumentów zawierających pełne dane osobowe, tylko jeśli w danym dniu będą potrzebne.

W celu utrwalenia nabytej wiedzy seniorzy otrzymali materiały związane z kampanią informacyjną „Babciu, to nie Twój wnuczek…”, oraz kalendarze promujące Europejski Numer Alarmowy 112.

Rozmowy o bezpieczeństwie z wolskimi seniorami Fot. BBiZK