null

Ruszył SMS-owy system powiadamiania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
fot. Robert Trzaska
fot. Robert Trzaska

W Warszawie odbywa się wiele zgromadzeń publicznych, imprez masowych. Powoduje to zmiany w organizacji ruchu. Dlatego Miasto st. Warszawa uwzględniając uwagi warszawiaków związane z ww. niedogodnościami opracowało SMS-owy system powiadamiania mieszkańców o zmianach w ruchu.

Chcielibyśmy powiadomić mieszkańców o uruchomieniu sms-owego systemu powiadamiania o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu, czyli obowiązywaniu w danym rejonie znaków drogowych B-35 – zakaz postoju lub B-36 zakaz zatrzymywania z tabliczka T24. Ustawienie tych znaków wskazuje, że pojazd pozostawiony w miejscu ich obowiązywania zostanie przez straż miejska usunięty z drogi na koszt właściciela – podkreśliła Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Ratusza - Takie sytuacje zdarzają się w związku ze zgromadzeniami publicznymi, z imprezami masowymi, imprezami państwowymi lub kościelnymi, a także z wizytami delegacji  państwowych.  Przed nami wizyta prezydenta Baraca Obamy, przed nami Prezydencja. I niestety może być tak,  że będziemy wprowadzali zmianę organizacji ruchu i nie zawsze będziemy mogli dotrzymać pięciodniowego okresu ustawienia tych znaków.

Częste zmiany w organizacji ruchu powodują, że nasi funkcjonariusze starają się dotrzeć do właścicieli pojazdów. Niejednokrotnie jest to utrudnione z racji tego, że pojazdy są leasingowane nie zawsze zarejestrowanie pojazdu tożsame jest z miejscem zarejestrowania pojazdu. – zaznaczył Zbigniew Włodarczyk – zastępca komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy - W bieżącym roku było sytuacji 180 przypadków, w których musieliśmy usunąć pojazdy. Liczymy, że dzięki temu systemowi liczba pojazdów w strefie zakazu parkowania znacznie się zmniejszy.

Aby skorzystać z systemu wystarczy kliknąć na głównej stronie ratusza w ikonkę SMS znajdującą się w dziale najpopularniejsze strony lub wejść na podstrone http://parkowaniesms.um.warszawa.pl/

System został wykonany bezkosztowo przez Biuro Informatyki Ratusza.

Jest to już kolejny system uruchomiony przez Ratusz. Wcześniej powstała usługa powiadamiania SMS o zmianach w organizacji ruchu spowodowanymi inwestycjami i remontami. Wystarczy wejść na stronę http://inwestmapa.um.warszawa.pl wybrać ikonkę SMS i wybrać daną dzielnicę.

Wszystkie te usługi są bezpłatne.