null

Seniorze nie daj się oszukać!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Seniorze nie daj się oszukać” – pod takim hasłem odbyło się w dniu 28.11.2012 r. spotkanie z osobami starszymi, mieszkańcami Pragi Południe, zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

 

Ideą spotkania było przekazanie seniorom informacji o sposobach działania oszustów, którzy wykorzystują łatwowierność osób starszych wyłudzając pieniądze m.in. metodą „na wnuczka”. Przedstawione zostały również krótkie filmy prewencyjne obrazujące sposób działania oszustów, a policjanci przekazali informacje, jak można się ustrzec, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Dzięki dotarciu do mieszkańców z informacją o spotkaniu za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowych, administracji osiedli, ogłoszeń w kościołach, lokalnej prasie, przychodniach lekarskich oraz w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Praga Południe, przybyło ponad 80 osób.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w zorganizowaniu akcji, serdecznie dziękujemy.

Zobacz galerię (2 zdjęć)