null

Seniorze uważaj na oszustów – spotkanie na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorze uważaj na oszustów – spotkanie na Żoliborzu Fot. BBiZK
Seniorze uważaj na oszustów – spotkanie na Żoliborzu Fot. BBiZK

13 stycznia br. w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wyspiańskiego 6/8 odbyło się spotkanie z seniorami.

To drugie spotkanie realizowane wspólnie przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz oraz Komendę Rejonową Policji Warszawa V  wraz z Komisariatem Policji Warszawa Żoliborz w ramach cyklu spotkań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom na jakie narażone są osoby starsze w życiu codziennym.

Jednym ze sposobów zapobiegania przestępczości jest edukacja, dlatego też w trakcie spotkania funkcjonariusze Policji przypomnieli seniorom znane i najnowsze sposoby działania sprawców. Poinformowali seniorów o tym, że przestępcy bardzo często modyfikują metody wyłudzania pieniędzy, gdyż na te nagłośnione medialnie coraz trudniej kogoś nabrać, dlatego warto znać najnowsze sposoby działania sprawców.

 W dalszej części spotkania omówione zostały możliwe zagrożenia, na które są narażeni seniorzy w wyniku nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów oraz numery alarmowe pod którymi seniorzy mogą zgłaszać przypadki zagrażające ich bezpieczeństwu.

 Seniorzy w trakcie spotkania byli bardzo aktywni zadając pytania funkcjonariuszom policji dotyczące ich bezpieczeństwa, a także dzielili się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali kalendarze na 2020 rok przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Seniorze uważaj na oszustów – spotkanie na Żoliborzu Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Seniorze uważaj na oszustów – spotkanie na Żoliborzu