null

Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Fot. BBiZK
Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Fot. BBiZK

Spotkanie profilaktyczne w Domu Seniora „Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki na warszawskim żoliborzu.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, zorganizowano spotkanie pod hasłem „Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo” na którym omówiono, szerokie spektrum różnorodnych oszustw, które dotykają seniorów. Spotkanie poprowadzili policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz z udziałem przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz.

W czasie spotkania szczegółowo zostały zaprezentowane sposoby wyłudzania pieniędzy przez oszustów poprzez dobrze znaną metodą „na wnuczka”, a następnie przekształconą przez przestępców w metodę „na policjanta”, „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji”, czy też „na prokuratora”.

W dalszej części pogadanki, udzielono seniorom najważniejszych praktycznych porad z zakresu bezpiecznych zachowań takich, jak: zamykanie drzwi na klucz lub wewnętrzny zamek, zamykanie drzwi tarasowych oraz włączanie alarmu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt osób nieznajomych i obcych podających się np.: za pracownika zakładu energetycznego czy opieki społecznej. Policjanci zachęcali seniorów aby swoje oszczędności i wartościowe przedmioty przechowywali w sejfie lub deponowali w banku. W trakcie spotkania były pytania z zakresu bezpieczeństwa, a także własne spostrzeżenia i doświadczenia w tym zakresie. Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczył seniorom ulotki informacyjne oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Fot. BBiZK