null

Seniorzy i dzieci – razem bezpieczniej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Funkcjonariuszka Policji przedstawia informator pt. „Seniorze. Babciu, Dziadku…nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”. Seniorzy siedzą w Sali.
Dzień Babci i Dziadka o bezpieczeństwie | Autor: SCB

Pod koniec stycznia przedstawiciele Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Praga-Południe wspólnie z policjantkami Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII odwiedzili przedszkola, w których świętowano Dzień Babci i Dziadka. Była to doskonała okazja do przekazania porad dotyczących bezpieczeństwa zarówno dla najstarszych, jak i najmłodszych uczestników.

Spotkania odbyły się:

  • 30 stycznia 2024 r. w Przedszkolu nr 180 przy ul. Niekłańskiej 40,
  • 31 stycznia 2024 r. w Przedszkolu nr 51 przy ul. Chrzanowskiego 7.

W obu przedszkolach spotkaniom towarzyszyła bardzo przyjazna i serdeczna atmosfera. Dzieci wykonały specjalnie przygotowane programy artystyczne oraz przekazały prezenty dla babć i dziadków na pamiątkę tego cudownego dnia, co skutkowało wieloma wzruszeniami.

Policjantki i przedstawiciele delegatury złożyli wszystkim seniorom życzenia, a dzieciom pogratulowali przepięknych występów. Podczas świętowania znalazł się również czas na rozmowę o bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszki zwróciły uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z istniejącymi zagrożeniami. Opowiedziały, co robić by ich unikać, jak sobie radzić gdy już wystąpią i gdzie szukać pomocy. Oprócz tego, podkreśliły rolę współdziałania i wzajemnej pomocy między dziadkami i wnukami w zakresie bezpieczeństwa. Zachęcały do opiekowania się sobą nawzajem i wspólnej nauki prawidłowych zachowań.

Wszyscy seniorzy otrzymali informatory pt. „Seniorze. Babciu, Dziadku...nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”, które powstały we współpracy Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy oraz Komendy Stołecznej Policji.