null

Sierżant Borsuk w przedszkolu na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kierownik Zespołu Delegatury SCB opowiada maluchom o pracy urzędników SCB. Obok stoi Policjanta z Komendy Rejonowej Policji Praga Północ.
Zajęcia o bezpieczeństwie dla przedszkolaków | Autor: SCB

Pracownicy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Białołęka wspólnie z Funkcjonariuszką Komendy Rejonowej Policji Warszawa Praga Północ oraz maskotką Komendy Stołecznej Policji Sierżantem Borsukiem odwiedzili Przedszkole „Wesoły Domek” przy ul. Szlacheckiej na Białołęce.

Spotkanie zrealizowano w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy – bezpieczne zachowania”. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, w drodze do przedszkola oraz w drodze do domu.

Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła wizyta policyjnej maskotki – Sierżanta Borsuka, który opowiadał o pracy policjantów i zagrożeniach związanych ze służbą. Z kolei pracownik Delegatury SCB na Białołęce opowiedział dzieciom o pracy urzędników Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz zademonstrował, jak działają odblaski i omówił, jak ważne jest ich noszenie przez pieszych po zmroku.

Policjantka z Komendy Rejonowej Policji Praga Północ przekazała młodym słuchaczom wiele cennych informacji o tym, jak zachowywać się na chodniku, na pasach, podczas jazdy rowerem i hulajnogą. Przedszkolaki uważnie słuchały i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Na zakończenie pracownik Delegatury SCB wręczył dzieciom odblaskowe zawieszki przygotowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.