null

Służby, które niosą pomoc w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa dzieci w oczekiwaniu na zwiedzanie wozu strażackiego. W tle wóz bojowy straży pożarnej.

W ciepły i słoneczny poniedziałek 4 października 2021 r., Przedszkole nr 158 przy ul. Dwóch Mieczy 34/36 odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych, którzy niosą pomoc w niebezpiecznych sytuacjach.

Było to kolejne z cyklu spotkań w rembertowskich przedszkolach, których organizatorem jest delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów w ramach prowadzonej profilaktyki bezpieczeństwa, w czasie których dzieci poznają tajniki zawodów ratownika medycznego, policjanta i strażaka.

W trakcie spotkania, przedstawiciele trzech służb przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, czy zatrzymywaniu przestępców, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać.

Największą atrakcją był jednak pokaz wyposażenia i możliwość zwiedzania pojazdów służbowych. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Nie mniej ciekawie wyglądało również zwiedzanie karetki pogotowia i radiowozu policyjnego. Uwieńczeniem spotkania był pokaz gaszenia z użyciem węży strażackich oraz tęcza wodna, z której skorzystały wszystkie dzieci.

Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego gadżety i materiały edukacyjne.

Policjantka z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przed grupą dzieci z przedszkola przedstawia przedstawicieli służb mundurowych. W tle karetka, radiowóz policyjny i wóz bojowy straży pożarnej.
Zobacz galerię (11 zdjęć)
Strażak Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 prezentuje dzieciom strój ochronny. Na pierwszym planie duża grupa przedszkolaków. W tle karetka, radiowóz policyjny i wóz bojowy straży pożarnej.
Dwójka strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 prezentują dzieciom sprzęt ratowniczy znajdujący się na wyposażeniu wozu strażackiego. Za nimi stoi dwóch ratowników medycznych i dwóch policjantów.
Dwoje przedszkolaków przymierza hełm strażacki i razem z grupą dzieci pozują do zdjęcia na tle wozu strażackiego.
Dziewczynka przymierza hełm strażacki i razem z grupą przedszkolaków pozuje do zdjęcia na tle wozu strażackiego.
Strażak prezentuje sposoby podawania wody z wozu strażackiego. Po lewej stronie grupa przedszkolaków obserwuje strażaka.
Strażak prezentuje sposoby podawania wody z wozu strażackiego. Po lewej stronie grupa przedszkolaków obserwuje strażaka.
Grupa dzieci w oczekiwaniu na zwiedzanie karetki pogotowia. W tle karetka pogotowia, a w środku ratownik medyczny.
Grupa dzieci w oczekiwaniu na zwiedzanie radiowozu policji. W tle radiowóz policyjny i policjant.
Przedstawiciele Policji, BBiZK, Straży Pożarnej obserwują dzieci podczas zwiedzania służbowych pojazdów. W tle wóz bojowy straży pożarnej.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w Przedszkolu. Na zdjęciu funkcjonariusze policji, straży pożarnej, delegatury BBiZK wraz z dziećmi i ich opiekunami na tle pojazdów służbowych.