null

Sportowy Dzień Dziecka na Łazienkowskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sportowy Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim
W. Pawłowski. Sportowy Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

Już od rana stadion miejski przy ul. Łazienkowskiej był gwarny i wesoły. Okazją był zbliżający się Dzień Dziecka. Na uczniów czekało wiele atrakcji.

Można było m.in. zapoznać się z pracą służb mundurowych, spotkać maskotki z filmu „Madagaskar 3”, zobaczyć wóz strażacki, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Jedną z największych atrakcji była możliwość strzelenia karnego Jerzemu Dudkowi – legendarnemu bramkarzowi reprezentacji Polski oraz Realu Madryt.

Celem przedsięwzięcia było m.in. propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei kibicowania fair-play. W ramach imprezy na płycie głównej stadionu odbywały się także finały Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę”, w których udział brały dziewczęta i chłopcy z warszawskich szkół. Niektóre zagrania piłkarek i piłkarzy wzbudzały zachwyt zgromadzonej publiczności.

Wśród zgłoszonych klas została rozlosowana wycieczka na Stadion Narodowy (zaplanowana na wrzesień 2012 r.) oraz wejściówki na mecz Polska – Andora, który odbędzie się 2 czerwca 2012 roku.

Organizatorami imprezy byli: Miasto Stołeczne Warszawa, Komenda Stołeczna Policji, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Zarząd Transportu Miejskiego m.st. Warszawy, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Straż Miejska m.st. Warszawy, Miejskie Zakłady Autobusowe, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

fot.W.Pawłowski. Sportowy Dzień Dziecka na Łazienkowskiej
Zobacz galerię (9 zdjęć)
fot.W.Pawłowski. Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy malował dzieciom buzie
fot.W.Pawłowski. Występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji
fot.W.Pawłowski. Nauka pierwszej pomocy prowadzona przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego
fot. W. Pawłowski. Pokaz technik i taktyk podejmowania interwencji w wykonaniu Straży Miejskiej m.st. Warszawy
fot. W. Pawłowski. Wylosowane osoby mogły strzelić rzut karny Jerzemu Dudkowi
fot. W. Pawłowski. Sportowy Dzień Dziecka na Łazienkowskiej
fot. W. Pawłowski. Sportowy Dzień Dziecka na Łazienkowskiej
Plakat reklamujący imprezę. Plakat reklamujący imprezę