null

Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Żoliborza w czasie ferii

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Żoliborza w czasie ferii. Fot. BBiZK
Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Żoliborza w czasie ferii. Fot. BBiZK

W ramach akcji „Zima w mieście” w dniach 11 i 14 lutego w przedszkolu nr 130 im. Marii Kownackiej oraz w szkole podstawowej nr 391 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”, odbyły się spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Żoliborza.

Zajęcia były zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz i Komendę Rejonową Policji Warszawa V dla dzieci, które nie wyjechały na ferie zimowe i zostały pod opieką rodziców i wychowawców z placówek oświatowo-wychowawczych w dzielnicy Żoliborz.

W czasie spotkań omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym sytuacje kiedy należy używać numeru alarmowego 112. Dzieciom zwrócono uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w sytuacjach, kiedy zostają same w domu, są z rodzicami na zakupach w centrum handlowym oraz jak zachować się podczas spotkania osoby nieznajomej. Mali uczestnicy spotkań aktywnie brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań.

Organizatorzy spotkania przekazali dzieciom elementy odblaskowe i zachęcali do ich noszenia, ponieważ mają ogromne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci otrzymały także kolorowanki pt. „Kapitan Wyderka”.

Materiały promocyjne zostały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Żoliborza w czasie ferii. Fot. BBiZK