null

Spotkania z seniorami, mieszkańcami dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Spotkania z seniorami, mieszkańcami Dzielnicy Włochy
BBiZK. Spotkania z seniorami, mieszkańcami Dzielnicy Włochy

W dniu 26 października 2017 r. w Instytucie Lotnictwa przy al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z seniorami, mieszkańcami dzielnicy Włochy.

Spotkanie było kontynuacją obchodów w dzielnicy Dni Seniora. Część spotkania poświęcono edukacji dot. nowych metod wyłudzania pieniędzy przez oszustów od osób starszych oraz nakłaniania ich do zawierania niekorzystnych transakcji i umów.

W spotkaniu uczestniczyli poza przedstawicielami Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy, funkcjonariusze Policji - zespołu ds. prewencji Kryminalnej KRP Warszawa III i dzielnicowy z Komisariatu Policji Warszawa Włochy.

Policjanci informując o nowych metodach wyłudzania pieniędzy przez oszustów od osób starszych, jednocześnie odpowiadali na liczne pytania uczestników spotkania oraz udzielali wskazówek, jak unikać tego typu zagrożeń. Zalecali zachowanie czujności i rozwagi przy otwieraniu drzwi obcym osobom. Przestrzegali przed osobami oferującymi sprzedaż różnych przedmiotów, wyłudzających zaliczki lub nakłaniających do zawierania niekorzystnych umów.

Przedstawiciele Delegatury wręczali ulotki „Babciu to nie Twój wnuczek..Bądź ostrożna” i „Bezpieczny Dowód Osobisty, Bezpieczna Tożsamość”.

Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. 

Spotkania z seniorami, mieszkańcami Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkania z seniorami, mieszkańcami Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK