null

Spotkania z seniorami na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkania z seniorami na Bielanach Fot. BBiZK
Spotkania z seniorami na Bielanach Fot. BBiZK

18 grudnia 2019 i 8 stycznia 2020 roku Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we współpracy z Policją zorganizowała zajęcia w dwóch Ośrodkach Wsparcia dla Seniorów bielańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wizyty w ośrodkach były poświęcone zagrożeniom, z jakimi starsze osoby mogą spotkać się w codziennym życiu. W trakcie odwiedzin seniorom przypominano między innymi o sposobach wyłudzania przez oszustów pieniędzy metodami na „policjanta” oraz „wnuczka”. Kilkukrotnie podczas spotkań powtarzano, że najważniejsza jest to, aby niezależnie od okoliczności pamiętali, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy lub kosztowności obcym osobom ani policjantom. Funkcjonariusze szczegółowo omówili także zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach oraz przypomnieli o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie w miesiącach, kiedy szybko zapada zmrok. Seniorzy dowiedzieli się również o właściwym zabezpieczeniu dokumentów tożsamości, jak i postępowaniu w przypadku ich utraty.

W drugiej części spotkania przedstawiciele Delegatury objaśniali zebranym gościom zasady działania miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności oraz zasady korzystania z numeru alarmowego 112.

Na koniec spotkania Kierownik Delegatury przekazał zgromadzonym na obu spotkaniach seniorom kalendarze z motywem nr 112 przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.               

Spotkania z seniorami na Bielanach Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkania z seniorami na Bielanach Fot. BBiZK