null

Spotkania z seniorami na Pradze-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik delegatury BBiZK rozdaje seniorom ulotki
Spotkanie w Klubie Seniora Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe. Fot. BBiZK

6 i 9 czerwca 2022 r. w Klubie Seniora Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Walecznych 59 odbyły się spotkania z seniorami.

Spotkania zostały zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Południe, Komendę Rejonową Policji Warszawa VII oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe w ramach cyklu spotkań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom związanych z oszustwami na jakie narażone są osoby starsze.

Podczas spotkań omówione zostały sposoby działania oszustów, przede wszystkim dotyczące oszustw na wnuczka, funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora oraz administratora.

Policjanci przedstawili seniorom zagrożenia oraz uczulili, na co powinni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów, a także wskazali, co robić w przypadku, gdyby ktoś próbował ich oszukać.

Przypomnieli, aby nigdy nie ujawniali nieznajomym swojego numeru PESEL, numeru dowodu osobistego, informacji o posiadanych oszczędnościach oraz haseł do kont bankowych.

Uczulili seniorów na oferty bardzo atrakcyjnych warunków zakupów towarów i usług oraz przestrzegli przed podpisywaniem umów w tym zakresie.

Seniorzy wykazali spore zainteresowanie tematem, aktywnie włączyli się do rozmowy, dzielili własnymi doświadczeniami i zadawali pytania, na które policjanci wyczerpująco odpowiadali.

Na zakończenie każdego spotkania seniorzy otrzymali ulotki informacyjne przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Policjanci opowiadają o zagrożeniach
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Seniorzy słuchają rad policjantów
Policjantka i pracownik delegatury BBiZK opowiadają o zagrożeniach.
Pracownik delegatury BBiZK rozdaje seniorom ulotki