null

Spotkanie edukacyjne „Bezpieczny senior w ruchu drogowym”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W sali, w której prowadzona jest pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze, policjant przypomina zasady jazdy na skrzyżowaniu.
Bezpieczny senior w ruchu drogowym. Fot. BBiZK

28 września 2022 r. spotkaliśmy się z seniorami, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Spotkanie zostało rozganizwane przez pracownika Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer, wspólnie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Klubie Senior+ przy ul. Błękitnej 32.

Policjant w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wszelkich zagrożeniach czychających się na ulicach oraz o tym, jak spadek formy związany z wiekiem wpływa na sprawność, słuch, wzrok i postrzeganie otoczenia. Seniorzy byli bardzo aktywni, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa, a także dzielili się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie. Burzliwą dyskusję wywołały zmiany w przepisach o ruchu drogowym oraz ich interpretacja.

Podczas spotkania pracownik Delegatury wspomniał o metodach wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”, „na policjanta”, „na akwizytora”, „na gazownika” i innych, które w dalszym ciągu są bardzo powszechnie stosowane przez oszustów.

Na koniec wszyscy otrzymali ulotki z informacjami o metodach wyłudzania dóbr materialnych i zakładki z zasadami udzielania pierwszej pomocy, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

W sali odbywają się zajęcia z seniorami. Na ekranie wyświetlane są kolorowe slajdy. Policjant przedstawia na slajdach dane statystyczne dotyczące zdarzeń w ruchu drogowym.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
W sali odbywają się zajęcia z seniorami. Na ekranie wyświetlane są kolorowe slajdy. Policjant opowiada o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.