null

Spotkanie edukacyjne dla seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie edukacyjne dla seniorów Fot. BBiZK
Spotkanie edukacyjne dla seniorów Fot. BBiZK

Dbając o systematyczne podnoszenie świadomości osób starszych w dziedzinie bezpieczeństwa delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Praga-Południe przeprowadziło zajęcia edukacyjne związane z zagrożeniem pożarowym skierowane do grup seniorów. Zajęcia odbyły się w dniu 21 maja br. w klubie przy ul. Sygietyńskiego 7.

W trakcie wykładu przedstawiono informacje jak postępować, aby we własnym mieszkaniu nie doprowadzić do zagrożenia pożarowego związanego m.in. z posługiwaniem się otwartym ogniem, gotowaniem czy też korzystaniem z piecyków gazowych. Omówiono zasady właściwego zachowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia pożarowego, oraz korzystania z numeru alarmowego 112 i prawidłowego wzywania pomocy.

Podczas spotkania został zaprezentowany  wyprodukowany na zlecenie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy Komendy Miejskiej PSP film edukacyjny „POŻAR – nie warto ryzykować” w którym przedstawiono najczęściej występujące sytuacje skutkujące powstaniem zagrożenia. 

Spotkanie edukacyjne dla seniorów Fot. BBiZK