null

Spotkanie edukacyjne w dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy wraz z policjantem KRP Warszawa III mówi do uczniów siedzących w ławkach.
Spotkanie o cyberbezpieczeństwie z uczniami szkoły podstawowej. | Autor: BBiZK

W dniach 30 i 31 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 227 im. kpt. Lucyny Hertz przy ul. Astronautów 17 w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom z zakresu cyberbezpieczeństwa i cyberprzemocy oraz odpowiedzialności nieletnich za przestępstwa związane z łamaniem zabezpieczeń elektronicznych.

Zajęcia z uczniami klas VI, VII i VIII przeprowadzili przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. W ich trakcie poruszono problem hejtu, zagrożenia i skutków, jakie hejt powoduje w psychice młodego człowieka. Uczniowie aktywnie włączyli się w dyskusje i podawali przykłady nagannego postępowania przez ich rówieśników, w tym kolegów i znajomych.

Kolejnym tematem było omówienie zasad bezpiecznych zachowań w przestrzeni miejskiej oraz korzystania z numeru alarmowego 112 i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkania, w których łącznie uczestniczyło ok. 140 uczniów, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na ich zakończenie przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy przekazał materiały odblaskowe oraz tematyczne zakładki do książek, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.