null

Spotkanie edukacyjne w przedszkolu na Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjantka pokazuje dzieciom, jak wygląda tarcza sygnalizacyjna do zatrzymywania pojazdów.
Zajęcia o bezpieczeństwie dla przedszkolaków. Fot. BBiZK

24 października br. przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer wspólnie z funkcjonariuszkami Komisariatu Policji Warszawa Wawer spotkali się w przedszkolu przy ul. Stradomskiej 12, aby porozmawiać z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem.

Na początku spotkania policjantka pokazała dzieciom, jak wygląda mundur policyjny, czym się różni lizak od tarczy sygnalizacyjnej do zatrzymywania pojazdów, co zabiera ze sobą na służbę i w jaki sposób dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Opowiedziała, jak być bezpiecznym na drodze, na co zwrócić uwagę, przechodząc przez przejście dla pieszych i dlaczego przed wejściem na jezdnię trzeba się uważnie rozejrzeć.

Kolejnym ważnym tematem było ograniczone zaufanie do osób obcych, które proszą o pomoc w szukaniu np. zgubionego psa i nagrody, które za to proponują. Przedszkolaki bardzo dobrze wiedzą, że bez zgody opiekunów nie mogą samodzielnie się oddalać i brać prezentów lub słodyczy od nieznajomych. Nie zabrakło przypomnienia o zasadach korzystania z numeru alarmowego 112.

W zajęciach wzięło udział 96 przedszkolaków. Dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dzieci uczą się zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Policjantki prezentują przedszkolakom granatowe mundury policyjne.