null

Spotkanie edukacyjne w Szkole Podstawowej w Dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK
Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 94 im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego przy ul. Cietrzewia 22 A.

Na spotkaniu dla dzieci i młodzieży przeprowadzono warsztaty edukacyjne z zakresu bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu. Omówiono przepisy ruchu drogowego dla pieszych użytkowników dróg i rowerzystów. Policjantka wskazała miejsca w których należy przechodzić przez jezdnię oraz właściwe zachowanie podczas przechodzenia na drugą stronę drogi. 

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie oraz zadawały wiele pytań, na które odpowiadała funkcjonariuszka Policji. W spotkaniach wzięło udział łącznie ok. 90 dzieci (trzy klasy).

Na zakończenie spotkania, wszystkie dzieci otrzymały od pracownika Delegatury BBiZK plany lekcji na nowy rok szkolny, opracowany i wydany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK
Spotkanie edukacyjne. Fot BBiZK