null

Spotkanie edukacyjne z dziećmi w przedszkolu „Promyk”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci słuchają w skupieniu opowiadania Policjantki co zrobić aby czuć się bezpiecznie na drodze.
Zajęcia o bezpieczeństwie dla przedszkolaków. Fot BBiZK

Jak zachować się przed przejściem dla pieszych? Jak bezpiecznie podróżować samochodem? Do czego służy numer alarmowy 112? Na takie tematy rozmawialiśmy z wawerskimi przedszkolakami.

21 września 2022 roku, w przedszkolu nr 84 „Promyk” przy ul. Dworcowej 1, przedstawicielka wawerskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz policjantkami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadziły pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Omówiły właściwe zachowania na drodze, w tym zasadę, że pieszy może poruszać się tylko po chodniku i przechodzić przez ulicę tylko w wyznaczonych miejscach. Przed przejściem powinien jednak się zatrzymać i rozejrzeć. W czasie jazdy samochodem, każdy pasażer musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dziecko koniecznie podróżować w foteliku. Policjantki przypomniały, jak ważny jest numer 112, a bezpieczeństwo dzieci w dużej mierze zależy od nich samych.

W zajęciach wzięło udział 80 dzieci z czterech grup. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Przedszkolaki siedzą na kolorowym dywanie. Przed nimi stoi kobieta w granatowym mundurze policyjnym i opowiada o bezpiecznych zachowaniach na drodze.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Przedszkolaki pokazują kolorowe odblaski przekazane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.