null

Spotkanie edukacyjne z przedszkolakami w dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W sali grupa przedszkolaków słucha mówiącej do nich policjantki. Obok policjantki siedzi policyjna maskotka „borsuk”.
Przedszkolaki na spotkaniu z policjantką w ramach cyklu „Z borsukiem bezpieczniej”. Fot. BBiZK

W dniu 23 sierpnia br. przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy wraz z policjantkami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III odwiedzili Przedszkole nr 71 przy ul. Śląskiej 50/52 w ramach cyklu zajęć edukacyjnych pn. „Z borsukiem bezpieczniej”.

Podczas spotkania omawiane były zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie z „borsukiem” dzieci uczyły się, jak należy zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Przedszkolaki dowiedziały się również o sposobach postępowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Ponadto omówiono znaczenie i korzystanie z numeru alarmowego 112 oraz zasady, którymi powinny się kierować osoby wzywające pomoc przy użyciu numeru alarmowego.

Podczas spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne przygotowane przez BBiZK: kolorowanki „Pomagam, bo umiem” oraz przywieszki i opaski odblaskowe.

Pracownik delegarury BBiZK przekazuje opiekunce przedszkolnej kolorowanki pt. „pomagam bo umiem” oraz odblaskowe przywieszki i opaski.