null

Spotkanie edukacyjne z przedszkolakami w dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolaki siedzą w kręgu na podłodze w sali gimnastycznej, słuchają policjantki mówiącej o zasadach bezpiecznych zachowań na ulicy i w ruchu miejskim.
Przedszkolaki na spotkaniu o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

W dniu 20 września br. przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III odwiedzili Przedszkole nr 419 przy ul. Ryżowej 17, gdzie przeprowadzili zajęcia edukacyjne z czterema grupami przedszkolaków.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym, tj. w domu, szkole, na ulicy, podczas przechodzenia przez jezdnię oraz na placu zabaw. Omawiano sposób zachowania się w stosunku do obcych, a także znaczenie i zasady korzystania z numeru alarmowego 112.

Dzieci wykazywały duże zainteresowanie poruszanymi sprawami i zadawały wiele pytań, na które odpowiadała funkcjonariuszka Policji. W spotkaniach wzięło udział łącznie 67 dzieci.

Podczas spotkania przekazano dla dzieci materiały edukacyjne ufundowane przez BBiZK: kolorowanki „Pomagam, bo umiem” oraz przywieszki i opaski odblaskowe.

Pracownik Delegatury BBiZK przekazuje kolorowanki i elementy odblaskowe dla dzieci uczestniczące w spotkaniu.