Spotkanie edukacyjne z udziałem przedszkolaków w Miasteczku Ruchu Drogowego

W dniu 17 czerwca 2015 roku w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. K. Sołtyka 8/10 odbyło się spotkanie edukacyjne z udziałem dzieci z Przedszkola 237.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola, której pracownicy również wzięli w nim udział.

Podczas  pierwszej części strażnicy miejscy w Sali Multimedialnej pokazali przedszkolakom film edukacyjny adresowany dla młodych rowerzystów oraz podzieli się wiedzą w co powinien być wyposażony rower (m.in. dzwonek, światła, hamulec, itd.) oraz jak powinien ubierać się rowerzysta (kask, kamizelka odblaskowa).

Druga część spotkania miała miejsce na placu manewrowym. Tam dzieci poznały zasady prawidłowego poruszania się na drodze. Największe zainteresowanie wzbudziły stroje i akcesoria, w które zostały wyposażone (kamizelki i elementy odblaskowe) oraz zwiedzanie tramwaju będącego na wyposażeniu Miasteczka.

Jesienią br. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola planuje przeprowadzenie olimpiady wiedzy komunikacyjnej dla dzieci z wolskich przedszkoli.