null

Spotkanie edukacyjne z wawerskimi przedszkolakami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjant w mundurze, siedząc na krześle, opowiada dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Grupa przedszkolaków siedzi na dywanie, a w tle półki z zabawkami i prace plastyczne wiszące na ścianie.
Spotkanie edukacyjne z wawerskimi przedszkolakami na temat bezpieczeństwa. Fot. BBiZK

W piątek 22 października br. w Szkole Podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej 2, przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer wraz policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji spotkali się z dziećmi grup przedszkolnych.

Podczas zajęć przypomniano przedszkolakom jak bezpiecznie, uważnie, i w którym miejscu przechodzić przez jezdnię. Co to jest „zebra” i gdzie jej szukać oraz do czego służą pasy w samochodzie. Funkcjonariusz udzielił wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania i poruszania się na ulicy oraz pod jaki numer trzeba dzwonić, żeby wezwać pomoc.

Na zakończenie spotkania, uczestnicy otrzymali odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Gadżety przyczepione do kurtek sprawią, że dzieci będą bardziej bezpieczne i widoczne z dużej odległości.

Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wawer rozdaje grupie kilkunastu przedszkolaków zawieszki odblaskowe. Po prawej stronie stoi policjant. W tle ławki i krzesła szkolne oraz okna sali.